  • 1808YA250270GCRPY2
1808YA250270GCRPY2
advertisement
Manufacturer No:
1808YA250270GCRPY2
HK JDW NO:
419-1808YA250270GCRPY2
Description:
FlexiCap™ 27pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808YA250270GCRPY2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Safety, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    27pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm