  • 1808YA250151KXTSY2
1808YA250151KXTSY2
advertisement
Manufacturer No:
1808YA250151KXTSY2
HK JDW NO:
419-1808YA250151KXTSY2
Description:
FlexiCap™ 150pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Quantity:
In Stock : 10269
Step5Bar-code shipping tag
1808YA250151KXTSY2
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    150pF
  • Depth
    2mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    250V
  • Height
    2mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm