  • 1808Y6300332JXT
1808Y6300332JXT
advertisement
Manufacturer No:
1808Y6300332JXT
HK JDW NO:
419-1808Y6300332JXT
Datasheet:
1808Y6300332JXT
Description:
FlexiCap™ 3300pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y6300332JXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm