  • 1808Y4K00180KCT
1808Y4K00180KCT
advertisement
Manufacturer No:
1808Y4K00180KCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1808Y4K00180KCT
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808Y4K00180KCT
Description:
FlexiCap™ 18pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y4K00180KCT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    18pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm