  • 1808Y3K00101JCT
1808Y3K00101JCT
advertisement
Manufacturer No:
1808Y3K00101JCT
HK JDW NO:
419-1808Y3K00101JCT
Datasheet:
1808Y3K00101JCT
Description:
FlexiCap™ 100pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y3K00101JCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm