  • 1808Y2K00122JXR
1808Y2K00122JXR
advertisement
Manufacturer No:
1808Y2K00122JXR
HK JDW NO:
419-1808Y2K00122JXR
Datasheet:
1808Y2K00122JXR
Description:
FlexiCap™ 1200pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y2K00122JXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm