  • 1808Y2000332FCT
1808Y2000332FCT
advertisement
Manufacturer No:
1808Y2000332FCT
HK JDW NO:
419-1808Y2000332FCT
Datasheet:
1808Y2000332FCT
Description:
FlexiCap™ 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y2000332FCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm