  • 1808Y1K20562KXR
1808Y1K20562KXR
advertisement
Manufacturer No:
1808Y1K20562KXR
HK JDW NO:
419-1808Y1K20562KXR
Datasheet:
1808Y1K20562KXR
Description:
FlexiCap™ 5600pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y1K20562KXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    5600pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm