  • 1808N221K202NT
1808N221K202NT
advertisement
Manufacturer No:
1808N221K202NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-1808N221K202NT
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808N221K202NT
Description:
220pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808N221K202NT
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
    1808
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.065 1.65mm