  • 1808J4K06P80DCT
1808J4K06P80DCT
advertisement
Manufacturer No:
1808J4K06P80DCT
HK JDW NO:
419-1808J4K06P80DCT
Datasheet:
1808J4K06P80DCT
Description:
6.8pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J4K06P80DCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm