  • 1808J0636P80CFR
1808J0636P80CFR
advertisement
Manufacturer No:
1808J0636P80CFR
HK JDW NO:
419-1808J0636P80CFR
Datasheet:
1808J0636P80CFR
Description:
6.8pF 63V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J0636P80CFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm