  • 1808HC102MAZ1A\2K
1808HC102MAZ1A\2K
advertisement
Manufacturer No:
1808HC102MAZ1A\2K
HK JDW NO:
66-1808HC102MAZ1A\2K
Package:
1808
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% 1808
Step5Bar-code shipping tag
1808HC102MAZ1A\2K
  • Package / Case
    1808
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.03mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    2.03mm