  • 1808GA221KATME
1808GA221KATME
advertisement
Manufacturer No:
1808GA221KATME
HK JDW NO:
66-1808GA221KATME
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808GA221KATME
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    2.03mm
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    2.032mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.032mm