  • 1808CC223MATME
1808CC223MATME
advertisement
Manufacturer No:
1808CC223MATME
HK JDW NO:
66-1808CC223MATME
Description:
0.022μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808CC223MATME
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Depth
    2.03mm
  • Height
    2.032mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.032mm