  • 1808CC223KATBE
1808CC223KATBE
advertisement
Manufacturer No:
1808CC223KATBE
HK JDW NO:
66-1808CC223KATBE
Description:
0.022μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808CC223KATBE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Depth
    2.03mm
  • Height
    2.03mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.032mm