  • 1808CA222JAT9A
1808CA222JAT9A
advertisement
Manufacturer No:
1808CA222JAT9A
HK JDW NO:
66-1808CA222JAT9A
Description:
2200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808CA222JAT9A
    1808 (4520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Depth
    2.03mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.032mm
  • Length
    4.57mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    2.032mm