  • 1808AA471JAJ1A
1808AA471JAJ1A
advertisement
Manufacturer No:
1808AA471JAJ1A
HK JDW NO:
66-1808AA471JAJ1A
Description:
470pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808AA471JAJ1A
    Select All
  • Factory Lead Time
    99 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    2.03mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    2.032mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.032mm