  • 170473J400EB
170473J400EB
advertisement
Manufacturer No:
170473J400EB
HK JDW NO:
192-170473J400EB
Datasheet:
170473J400EB
Description:
170 0.047μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
170473J400EB
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.650L 8.00mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    8mm
  • Length
    16.5mm