  • 170224J250HC
170224J250HC
advertisement
Manufacturer No:
170224J250HC
HK JDW NO:
192-170224J250HC
Datasheet:
170224J250HC
Description:
170 0.22μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 250V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
170224J250HC
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.374Diax0.807L 9.50mmx20.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    9.5mm
  • Length
    20.5mm