  • 170153K630EB
170153K630EB
advertisement
Manufacturer No:
170153K630EB
HK JDW NO:
192-170153K630EB
Datasheet:
170153K630EB
Description:
170 0.015μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
170153K630EB
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    8mm
  • Length
    16.5mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.650L 8.00mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V