  • 16DPGG5B
16DPGG5B
advertisement
Manufacturer No:
16DPGG5B
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-16DPGG5B
Package:
Datasheet:
16DPGG5B
Description:
LINE FILTER 115/250VAC 16A CHASS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
16DPGG5B
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 16DPGG5B.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Packaging
    Box
  • Published
    2008
  • Series
    DP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect, Stud
  • Applications
    General Purpose
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    115V 250V