  • 168824J50G-F
168824J50G-F
advertisement
Manufacturer No:
168824J50G-F
HK JDW NO:
192-168824J50G-F
Datasheet:
168824J50G-F
Description:
168 0.82μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC 30V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
168824J50G-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    30V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2824
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6mm