  • 167153K630D-F
167153K630D-F
advertisement
Manufacturer No:
167153K630D-F
HK JDW NO:
192-167153K630D-F
Datasheet:
167153K630D-F
Description:
167 0.015μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
167153K630D-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.236W 10.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4124
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    6mm