  • 1641-334H
1641-334H
advertisement
Manufacturer No:
1641-334H
HK JDW NO:
79-1641-334H
Step5Bar-code shipping tag
1641-334H
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    WIRE
  • Weight
    1.000001g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    1641
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Current Rating
    115mA
  • Reference Standard
    MS75089
  • Lead Length
    36.58mm
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.4Ohm Max
  • Max DC Current
    115mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.5MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Current - Saturation
    65mA
  • Q Factor
    55
  • Diameter
    4.11mm