  • 1600BL15B100E
1600BL15B100E
advertisement
Manufacturer No:
1600BL15B100E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-1600BL15B100E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
1600BL15B100E
Description:
BALUN WIMAX1600MHZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1600BL15B100E
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    1600
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    1.6GHz
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    100Ohm
  • Frequency Range
    1.5GHz~1.7GHz
  • Insertion Loss (dB)
    1 dB
  • Transformer Type
    RF TRANSFORMER
  • Insertion Loss (Max)
    1.0dB
  • Return Loss-Min
    9.5dB
  • Impedance - Unbalanced/Balanced
    50 / 100Ohm