  • 15KPA64CA-HR
15KPA64CA-HR
advertisement
Manufacturer No:
15KPA64CA-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-15KPA64CA-HR
Step5Bar-code shipping tag
15KPA64CA-HR
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    P600, Axial
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TA
  • Series
    15KPA-HR
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    WIRE
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    8W
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.5V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    144.9A
  • Clamping Voltage
    104.2V
  • Peak Pulse Current
    144.9A
  • Reverse Standoff Voltage
    64V
  • Peak Pulse Power
    15kW