  • 15KP70CA-TP
15KP70CA-TP
advertisement
Manufacturer No:
15KP70CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
HK JDW NO:
543-15KP70CA-TP
Package:
R6, Axial
Datasheet:
15KP70CA-TP
Step5Bar-code shipping tag
15KP70CA-TP
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    R6, Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    General Purpose
  • Additional Feature
    PRSM-MIN, UL RECOGNIZED
    WIRE
  • Base Part Number
    15KP
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    8W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    77.8V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    114V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    70V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    70V