  • 15KP51A-B
15KP51A-B
advertisement
Manufacturer No:
15KP51A-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-15KP51A-B
Package:
P600, Axial
Datasheet:
15KP51A-B
Step5Bar-code shipping tag
15KP51A-B
    General Purpose
  • Additional Feature
    LOW IMPEDANCE
    WIRE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    7W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    56.7V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    181A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    82.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    51V
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    P600, Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ