  • 1537-B-6-AL-7
1537-B-6-AL-7
advertisement
Manufacturer No:
1537-B-6-AL-7
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
HK JDW NO:
641-1537-B-6-AL-7
Quantity:
In Stock : 500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1537-B-6-AL-7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Aluminum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Round Spacer
  • Color
    Clear
  • Gender
    Female, Swage
  • Plating
    Iridite
  • Threaded/Unthreaded
    Unthreaded
  • Length - Overall
    0.605 15.37mm
  • Diameter - Outside
    0.250 (6.35mm) 1/4
  • Diameter - Inside
    0.140 (3.56mm)
  • Between Board Height
    0.500 12.70mm 1/2