  • 150AYC10B
150AYC10B
advertisement
Manufacturer No:
150AYC10B
HK JDW NO:
793-150AYC10B
Package:
Datasheet:
150AYC10B
Description:
Power Line Filters 100A PHNX-PHNX CONN FLANGE MOUNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
150AYC10B
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 150AYC10B.
    Select All
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    AYC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    480V
  • Depth
    141mm
  • Current Rating
    150A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Approval Agency
    UR
  • Configuration
    Single Stage
  • ELV
    Compliant
  • Leakage Current
    129mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    480V
  • Max Current Rating
    150A
  • Filter Type
    Three Phase (Wye)
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    277V
  • Height
    155mm
  • Length
    307mm