  • 150564K250IC
150564K250IC
advertisement
Manufacturer No:
150564K250IC
HK JDW NO:
192-150564K250IC
Datasheet:
150564K250IC
Description:
150 0.56μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
150564K250IC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Diax0.807L 10.00mmx20.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):160
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.56μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Diameter
    10mm
  • Length
    20.5mm