  • 150563K630FC
150563K630FC
advertisement
Manufacturer No:
150563K630FC
HK JDW NO:
192-150563K630FC
Datasheet:
150563K630FC
Description:
150 0.056μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
150563K630FC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.335Diax0.807L 8.50mmx20.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):220
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Diameter
    8.5mm
  • Length
    20.5mm