  • 150474J1000Z1F
150474J1000Z1F
advertisement
Manufacturer No:
150474J1000Z1F
HK JDW NO:
192-150474J1000Z1F
Package:
Axial
Datasheet:
150474J1000Z1F
Description:
150 0.47μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 100V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
150474J1000Z1F
    Select All
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Diameter
    24mm
  • Length
    33mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    150
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.945Diax1.299L 24.00mmx33.00mm
  • Tolerance
    ±5%