  • 150332K1000CB
150332K1000CB
advertisement
Manufacturer No:
150332K1000CB
HK JDW NO:
192-150332K1000CB
Datasheet:
150332K1000CB
Description:
150 3300pF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 1kV-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
150332K1000CB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.650L 6.50mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):250
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Diameter
    6.5mm