  • 150274J63BB
150274J63BB
advertisement
Manufacturer No:
150274J63BB
HK JDW NO:
192-150274J63BB
Datasheet:
150274J63BB
Description:
150 0.27μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
150274J63BB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.650L 6.00mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):40
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Diameter
    6mm
  • Length
    16.5mm