  • 150223K250BB
150223K250BB
advertisement
Manufacturer No:
150223K250BB
HK JDW NO:
192-150223K250BB
Datasheet:
150223K250BB
Description:
150 0.022μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
150223K250BB
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.650L 6.00mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):160
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Diameter
    6mm
  • Length
    16.5mm