  • 150-100RL-S
150-100RL-S
advertisement
Manufacturer No:
150-100RL-S
Manufacturer:
Anaren
HK JDW NO:
70-150-100RL-S
Package:
Datasheet:
Description:
150-100RL-S datasheet pdf and Attenuators product details from Anaren stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
150-100RL-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    150W
  • Depth
    5.72mm
  • Military Standard
    Not
  • Impedance
    100Ohm
  • Frequency Range
    0Hz~2GHz
  • Length
    20.32mm