  • 14B26-SZLB-100-0LC
14B26-SZLB-100-0LC
advertisement
Manufacturer No:
14B26-SZLB-100-0LC
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-14B26-SZLB-100-0LC
Package:
Description:
3M 14B26-SZLB-100-0LC CABLE ASSEMBLY, MDR, 1M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
14B26-SZLB-100-0LC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Number of Pins
    26
  • Insulation Material
    PVC
  • Weight
    1.814369kg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    Mini D Ribbon (MDR), CameraLink®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Beige
  • Gender
    Male to Male
  • Voltage - Rated
    30V
  • Shielding
    Shielded
  • Style
    Bidirectional
  • Current Rating
    1A
  • Number of Conductors
    26
  • Approval Agency
    cULus
  • Lead Length
    1mm
  • Configuration
    Centronics 26 pos Male to Male
  • Cable Type
    Round, Beige
  • Wire/Cable Type
    Ribbon
  • Cable Length
    1m
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG