  • 1427DIN42M
1427DIN42M
advertisement
Manufacturer No:
1427DIN42M
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-1427DIN42M
Package:
Metal
Datasheet:
1427DIN42M
Description:
Mounting Hardware METAL DINRAIL CLIP KIT - 42mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1427DIN42M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    Metal
  • Material
    Aluminium
  • Weight
    60.000008g
  • Published
    2013
  • Series
    1427
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Beige, Clear
  • Accessory Type
    DIN Rail Clip
  • Height
    51.36mm
  • Length
    41.91mm
  • Width
    51.36mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
Hot Sales in Thermal
1557BGASKET
1557BGASKET
BS800DIRAL5005
BS800DIRAL5005
AR IPW 1210 W F
AR IPW 1210 W F
AR IPW 1210 W F
AR IPW 1210 W T
AR IPW 1210 W T
AR IPW 1210 W T