  • 1410J1000272MCTE03
1410J1000272MCTE03
advertisement
Manufacturer No:
1410J1000272MCTE03
HK JDW NO:
419-1410J1000272MCTE03
Description:
2700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 1B 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 1410 (3727 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1410J1000272MCTE03
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2700pF
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Height
    2mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm