  • 1410J0250822MCTE03
1410J0250822MCTE03
advertisement
Manufacturer No:
1410J0250822MCTE03
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1410J0250822MCTE03
Package:
1410 (3727 Metric)
Description:
8200pF 25V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 1B 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 1410 (3727 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1410J0250822MCTE03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1410 (3727 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    NICKEL BARRIER TERMINATION
  • Capacitance
    8200pF
  • Number of Functions
    2
  • Physical Dimension
    L3.6XB2.5XH2.0 (mm)/L0.142XB0.098XH0.079 (inch)
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Height
    2mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm