  • 140HTRL100V22
140HTRL100V22
advertisement
Manufacturer No:
140HTRL100V22
Manufacturer:
Xicon
HK JDW NO:
4900-140HTRL100V22
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
22μF Capacitor 20% 3.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
140HTRL100V22
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Length
    11.5mm