  • 138D167X0050T2
138D167X0050T2
advertisement
Manufacturer No:
138D167X0050T2
HK JDW NO:
866-138D167X0050T2
Datasheet:
138D167X0050T2
Description:
160μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm Polar Metal
Step5Bar-code shipping tag
138D167X0050T2
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    160μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Length
    23.4mm