  • 138D117X0075T0
138D117X0075T0
advertisement
Manufacturer No:
138D117X0075T0
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-138D117X0075T0
Package:
Metal
Datasheet:
138D117X0075T0
Description:
Wet Tantalum Capacitors Silver Case TANTALEX™ Capacitors Hermetically-Sealed
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
138D117X0075T0
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    110μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Diameter
    9.53mm
  • Length
    19.46mm