  • 135D337X9050K6E3
135D337X9050K6E3
advertisement
Manufacturer No:
135D337X9050K6E3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-135D337X9050K6E3
Package:
Metal
Datasheet:
135D337X9050K6E3
Description:
330μF 10% 200°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (WET) 0.009mA Metal
Quantity:
In Stock : 16255
Step5Bar-code shipping tag
135D337X9050K6E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Leakage Current
    0.009mA
  • Ripple Current
    1900mA
  • Diameter
    9.91mm
  • Length
    28.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (WET)
  • Published
    2009
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TRAY, PLASTIC
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V