  • 1331R-474J
1331R-474J
advertisement
Manufacturer No:
1331R-474J
HK JDW NO:
79-1331R-474J
Step5Bar-code shipping tag
1331R-474J
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    43mA
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    24Ohm Max
  • Max DC Current
    43mA
  • Frequency - Self Resonant
    7.5MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    13mA
  • Q Factor
    35
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm