  • 1325-561J
1325-561J
advertisement
Manufacturer No:
1325-561J
HK JDW NO:
79-1325-561J
Datasheet:
1325-561J
Step5Bar-code shipping tag
1325-561J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.133Diax0.260L 3.38mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    470mA
  • Current Rating
    470mA
  • Inductance
    560nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    189MHz
  • Q @ Freq
    42 @ 25MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz
  • Current - Saturation
    470mA
  • Length
    6.604mm