  • 1325-273J
1325-273J
advertisement
Manufacturer No:
1325-273J
HK JDW NO:
79-1325-273J
Datasheet:
1325-273J
Step5Bar-code shipping tag
1325-273J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.133Diax0.260L 3.38mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    105mA
  • Current Rating
    105mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.2Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    23MHz
  • Q @ Freq
    46 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Current - Saturation
    105mA
  • Length
    6.604mm