  • 131A-303G
131A-303G
advertisement
Manufacturer No:
131A-303G
HK JDW NO:
894-131A-303G
Package:
Datasheet:
131A-303G
Description:
LENS GREEN PANEL MOUNT THREADED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
131A-303G
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 131A-303G.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Threaded Base
  • Material
    Polycarbonate
  • Shape
    Dome
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    131A
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Lens Cap
  • Color
    Green
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    11.13mm Dia
  • Lens Transparency
    Clear
  • Number of LEDs
    1
  • Diameter
    11.1252mm
  • Height
    10.6934mm