  • 13003.41T.01
13003.41T.01
advertisement
Manufacturer No:
13003.41T.01
HK JDW NO:
336-13003.41T.01
Step5Bar-code shipping tag
13003.41T.01
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Carolprene
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    41/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.235 (5.97mm)
  • Insulation Diameter
    5.969 mm
  • Conductor Insulation
    Ethylene Propylene Terpolymer Rubber (EPDM)
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0150 0.381mm